פגיעה – מפגש בין תאטרון נוצר בבת-ים לבין המרכז הישראלי לגישות מאחות – 25/7/2012

"ילדה על גבול המעבר לעולם הנשיות נפגשת אי-שם על פסי רכבת רעועים באשה מבוגרת המבקשת לסיים את חייה. שתי הנשים מוצאות זו בזו 'אם ובת' שאבדו לשתיהן. בשפת תאטרון מהודקת ופיוטית בתוך חלל מעוצב להפליא רוקמות שתי הנשים מערכת יחסים רגישה ומטלטלת… הגורמת לשתי הנשים – הצעירה והמבוגרת – לחפש מחילה, גאולה ובעיקר חסד אחת אצל רעותה."

מתוך עלון ההצגה "חסד"

פגישה מקרית בין נציגת המרכז הישראלי לגישות מאחות לבין דלית מילשטיין, המנהלת האומנותית של "תאטרון נוצר" בבית ים הולידה מפגש ייחודי ומרגש. להקת "תאטרון נוצר" העלתה את ההצגה "חסד" בפני חברי המרכז הישראלי לגישות מאחות וידידיו – אנשי מקצוע , ביניהם מחנכים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ואחרים.

בסיום ההצגה קיימנו דיון משותף בסוגיית הפגיעה, בו העלינו את השאלה: כיצד יוכל כל אחד מאתנו להעלות את נושא הפגיעה לדיון ציבורי? כיצד נעלה את רמת המודעות בציבור הרחב ובקרב בעלי מקצוע לפגיעה – להשלכותיה, לסימניה וכיצד נלמד לזהות ולהגיב באופן מכיל ומבריא לסמנים אלה?

משה בלמס צילם וערך את הדיון. 

אם אינכם מצליחים לצפות בסרטון מהאתר, לחצו כאן לקישור ישיר לסרטון ב- Youtube

אם לכם, כאנשים פרטיים או כאנשי מקצוע, יש רעיון לדרך בה ניתן להגביר מודעות בקרב ציבור ייעודי או הציבור הרחב לפגיעה ולהשלכותיה, אתם מוזמנים לשלוח תגובות ורעיונות לדליה טאובר בכתובת: rpcIsrael@gmail.com

סגור לתגובות.